Mimoň – Poslední etapa rekonstrukce a modernizace areálu Základní a mateřské školy Pod Ralskem v Mimoni na Českolipsku skončila a otevřela se tamním dětem. „Dnes se můžeme pochlubit novými hřišti pro košíkovou, beachvolejbal, malou kopanou či házenou, dvěma volejbalovými kurty, běžeckým oválem, doskočištěm nebo diváckou tribunou pro 300 diváků. Celý areál je nově oplocen a osvětlen,“ uvedl při slavnostním otevření starosta Mimoně František Kaiser.

Škola Pod Ralskem je jednou ze dvou základek v sedmitisícové Mimoni. „Díky investicím jsme získali nejnovější sportovní vyžití pro naše děti. Ještě se zřizovatelem nemáme vyřešenou formu otevření pro veřejnost, ale plánujeme, aby areál byl přístupný všem,“ sdělil Jaroslav Jirůtka, ředitel školy.

Nové venkovní sportoviště, které bylo ve čtvrtek 27. června 2013 slavnostně otevřeno, se plánuje do budoucna zpřístupnit i sportující veřejnosti. Stavební firma SYNER v areálu pracovala etapovitě už od roku 2008, celkem investice přišla město na 19 miliónů korun bez DPH. Rekonstrukci částečně podpořilo Ministerstvo financí ČR.